Obliczenia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Kolejny kalkulator – tym razem do obliczeń mocy, ilości skroplin i temperatur dla central korzystających z układów odzysku ciepła. Program na podstawie wpisanych przez użytkownika temperatur i wilgotności powietrza przed rekuperatorem oraz sprawności temperaturowej odzysku ciepła i strumienia powietrza wylicza temperaturę i wilgotność powietrza za wymiennikiem (na nawiewie oraz wyrzutni) oraz ilość skroplin i odzyskaną moc.

Link do programu: Obliczenia wentylacji mechanicznej

Obliczenia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła realizowane są w następujący sposób: temperatura na nawiewie liczona jest na podstawie wzoru na sprawność temperaturową odzysku, parametry powietrza na wyrzutni liczone są na podstawie wykresu Molliera oraz bilansu mocy po stronie nawiewu i wywiewu.

Poniżej zrzut ekranu z programu. Dane w programie wprowadzane są za pomocą suwaków, wyniki uzyskujemy natychmiast bez przeładowania strony dzięki wykorzystaniu technologii Silverlight. Niestety wykorzystanie tej technologii ma też wady – program nie będzie działał na niektórych urządzeniach mobilnych i z niektórymi systemami operacyjnymi.

Obliczenia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - kalkulator online do obliczeń parametrów powietrza

3 myśli nt. „Obliczenia wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *